Zayıflamak için goji berry


GOJİ BERRY – ZAYIFLAMA ÇİLEĞİNE DİKKAT

Chinese Goji Berries 2007. Image shot 2007. Exact date unknown. ACY81M

Hayatta kimse kilolu olmak istemez özellikle kadınlar. Kilo problemi olan ya da kilosundan memnun olmayan kadınların sürekli bir diyet zamanları olur. Ancak bunu psikolojik zarar verecek seviyede kafaya takarak hastalık seviyesine getirenler tamamen farklı bir konumda değerlendirilmelidir. Özellikle manken hastalığı diye geçen bulimia bunlardan en önemlisi.

Hastalıklar olmasa bile sırf kilo vermek için sağlığımızı tehlikeye atmadığımıza emin olmamız lazım. Vücuda uygun olmayan diyet programları ya da kulaktan dolma bilgilerle alınan belli başlı ürünler ya da ilaçlar zararlı sonuçlar doğurabiliyor.

Her sene yeni yeni keşfedilen birçok besin gündeme geliyor. Son zamanlarda zayıflama konusunda etkilerinin çok fazla olduğu söylenen Goji meyvesi çok konuşuluyor. Wolfberries (kurt çileği) olarak bilinen Goji berry, turuncu, kırmızı renkli ve keskin tadı olan bir meyve. Sağlığa pek çok faydası olduğu gibi metabolizmayı çok hızlandırdığı için hızlı şekilde kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor.

Goji Berry

Goji Berry

Goji Berry sodyum açısından oldukça zengindir ve diyet lifleri içerir. Protein, kalsiyum ve demir de yüksek miktarda bulunur. Ayrıca içerdiği C vitamini miktarı da yüksek olduğu için çok etkili antioksidanlar arasındadır.

Çin bölgesinde yetişen Goji Berry çok eskilerden beri tıbbi amaçlı kullanılarak bir çok hastalığın tedavisine çözüm olmuştur. Bizlerin daha yeni yeni haberdar olduğu Goji Berry meyvesinin kanseri önlediği, kalp damar ve astım, akciğer ve göz sağlığına çok faydalı olduğu biliniyor. Bu aralar çok konuşulmasının nedeni ise metabolizmayı hızlandırması ve hızlı yağ yakıcı olabilmesidir.

Faydalarının yanında yan etkileri ve zararları da var tabii. Bunlardan bazıları hipertansiyona sebebiyet vermesidir. Ayrıca şeker hastaları, kan inceltici ilaçlar kullananlar ve alerjisi olanlar için kullanımı önerilmez. Bu rahatsızlıklara sahip olmasanız bile tüketilmesi çok az miktarlarda ve bilinçli bir şekilde olması çok çok önemlidir.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret288777
Saat
Takvim
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Goji berry dergisi